Yaz Üniversitesi

Yaz Üniversiteleri AEGEE üyeleri tarafından AEGEE üyeleri için düzenlenen ve genellikle 2 hafta süren yaz etkinlikleridir. Oldukça eğlenceli, bilgilendirici ve aynı zamanda Avrupa’nın bir çok yerinden arkadaşlar edinebileceğiniz Yaz Üniversiteleri ilk düzenlendiği 1988 yılından beri AEGEE’nin en çok ilgi çeken ve katılımı yüksek etkinliklerinden biridir.

Ancak unutmayın ki AEGEE, bir tatil acentası değildir. Bir tatil acentasından alacağınız tatil paketine hiç benzemeyen bir yaz deneyimi sunar. Yaz Üniversitesi, yeni insanlarla tanışmak, az bir ücretle gezmek, dil öğrenmek, yeni kültürler keşfetmek demektir.

Peki, arkadaşlarınızla birlikte gidebilir misiniz? Başvurular bireysel yapıldığı için birlikte gitme şansınız olabilir fakat garantisi yoktur.

Yaz Üniversitesi’ne (SU) ne zaman/ nasıl başvurulur?

Başvurular bu yıl 18 Mart – 15 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. AEGEE üyesi olarak sahip olduğunuz Intranet hesabınız ile www.aegee.su adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Yaz Üniversitesi ne kadara mal olur?

Yıl içerisinde Euro kuruna göre belirlenen bir başvuru ücreti vardır. Başvurunuzun onaylanması için önceden belirlenen tarihe kadar bu ücreti vermiş olmanız gerekmektedir.

Genel olarak yaklaşık 2 hafta sürecek bir Yaz Üniversitesi €190 (€14/gün) civarındadır. Peki bu ücrete neler dahil? Konaklama, en az günlük 2 öğün yemek, sosyal program ve eğitim ücreti.

Yaz üniversitesinin yapıldığı kente ulaşım ücreti size aittir.

 

AEGEE’ye Üyelik:

İlk kez üye olacaksanız, AEGEE-Ankara’nın ODTÜ MM-120’deki ofisine gelerek, üyelik ücreti karşılığında üye olabilirsiniz.

Ayrıca, Sıkça Sorulan Sorular kısmında cevabını aradığınız soruları bulabilirsiniz.

Linkler:

    • Facebook Sayfaları

https://www.facebook.com/AEGEE.Ankara

  • Bloglar aegee-ankara.blogspot.com
  • Twitter twitter.com/aegee_ankara
    • AEGEE-Europe Sayfası

http://www.aegee.org/