Europe on Track 6

Bir AEGEE projesi olan Europe on Track, genç gönüllüler tarafından önemli sosyal konularda farkındalık sağlamayı, verimli bir tartışma ortamı yaratmayı ve gençliğin fikirlerini anlayabilmeyi ve yayabilmeyi hedeflemektedir.

Europe on Track’in bu seneki teması Euroscepticisim, göçmen sorunu ve gençliğin toplumdaki aktif katılımıdır. Avrupa’nın zor günler geçirdiği bu dönemde özellikle bu konular hakkında gençlerin bilgi sahibi olması, düşünmesi, tartışması ve harekete geçmesi her zamankinden daha da önem taşımaktadır.

Interrail sayesinde 6 elçi 2 takıma ayrılarak trenle Avrupa çapında 20 farklı şehirde bir ay boyunca atölyeler düzenleyecek, görüşmeler yapacak ve etkinlikler düzenleyecektir. Tüm bu etkinlikler 20 farklı şehirden 200’den fazla gönüllü insanın yardımlarıyla gerçekleşecektir. Bu sene, Europe on Track’in duraklarından birisine AEGEE-Ankara ev sahipliği yapmaktadır.

Toplantılarımız her Cuma günü saat 18.00’da Merkez Mühendislik Binası MM-120 Ofisimizdedir. Proje hakkında ilgili olup çalışmak istiyorsanız bilgi almak için gün içinde ofisimize veya akşam toplantımıza gelebilirsiniz.